GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Projekt Comenius - cesta do Carpina

 

 

Carpino (13. 11. – 17. 11. 2012)

 

Už podruhé získalo Gymnázium V. Nováka v J. Hradci grant v rámci  Life Leaarving Programme : projekt Comenius, který poběží po dobu následujících 2 let. Projekt má název T.R.E.A.S.U.R.E.
Mladí lidé se vrací se kořenům svého národního dědictví. Budou se zabývat hudbou, tradicemi, lidovými tanci, pověstmi a historií svého regionu. V projektu jsou zapojeny školy těchto zem í: Česká republika (GVN), Itálie, Turecko, Řecko, Německo a Polsko.
V termínu od 13. do 17. 11. 2012 se uskutečnilo úvodní setkání zástupců projektu v italském městě Carpino.  Z  Prahy jsme přilétli do Říma a odtud jsme pokračovali 400 km jihovýchodním směrem na poloostrov Gargano.
První den  každá výprava byla přivítána v atriu školy státní hymnou a vlajkou své země. Italští studenti předvedli ukázky národních tanců. Večer uspořádal ředitel školy grilování doprovázené italskými písněmi a tanci. Výpravy si mezi sebou předaly  dárky typické pro svůj region.
Druhý den jsme jeli do Vica de Gargano, kde se ve vzdálenosti asi 15 km nachází druhá budova školy. Zde proběhlo pracovní setkání – workshop. Odpoledne jsme procházeli historickými uličkami starobylého centra.
V pátek se konal výlet do národního parku Gargano, dále návštěva byzantského kláštera Monte St. Angelo a ve večerních hodinách rozloučení v typické italské pizzerii.
Za sobotního rozbřesku jsme se vydali na zpáteční cestu do jihočeské kotliny.
Další setkání se uskuteční  4.-8. 2. 2012 v Řecku, kam pojedou už  i studenti a představí
zde svůj  „ Treasure Calendar 2013“, krátké hry o tradičních profesích a první číslo  
digitálního časopisu  „Youth Magazíne Treasure“ .
Už se moc těšíme.

Ivana Pečtová, Vojtěch Soukup

 

Poděkování:

Rádi bychom poděkovali Městskému úřadu v Jindřichově Hradci a bývalému náměstku hejtmana panu ing. Františku Štanglovi za poskytnutí propagačních dárků a podporu.

 

 

 

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři