GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Ekologická olympiáda středoškoláků 2017

Krajské kolo ekologické olympiády středoškoláků se konalo ve dnech 20. – 22. 4. 2017 na Blatnici v okrese Tábor. Naši školu na ní reprezentovala tři děvčata z 1. B, a to Eliška Dušková, Vanessa Ficalová a Lucie Homolková. Jak už je v krajském kole obvyklé, ve čtvrtek večer si účastníci olympiády vyslechli odbornou přednášku, tentokrát na téma biokoridorů.

Pátek byl věnován vlastní soutěži. Všechna tříčlenná družstva absolvovala vědomostní test, praktickou úlohu a „poznávačku“ – tj. stezku, na níž všichni určovali vybrané druhy rostlin a živočichů. Večer proběhly prezentace a obhajoby „domácího úkolu“ na téma Biokoridory v místě školy nebo místa bydliště. Práce hodnotila porota složená z odborníků z Přírodovědecké fakulty JčU. Soutěž byla zakončena vyhlášením výsledků. Ale den ještě nekončil. Po 21. hodině vyrazili všichni soutěžící na večerní ornitologickouvycházku za nočními ptáky. V průběhu pátečního odpoledne a v sobotu časně ráno měli studenti možnost seznámit se s řadou ptáků. RNDr. Petr Veselý, odborný pracovník PřF JčU, který ptáky odchytával a kroužkoval, je ukazoval soutěžícím a seznamoval je s jejich charakteristickými znaky. O každém druhu velmi poutavě vyprávěl i o způsobu jejich života a obohatil nás o spoustu nových a zajímavých informací.

V sobotu se ještě soutěžící zúčastnili odborné vycházky do okolí a pak už se rozjeli do svých domovů. Naše děvčata obsadila v krajském kole olympiády velmi pěkné sedmé místo. Vzhledem k tomu, že děvčata byla v této soutěži nejmladší, byla na ní poprvé a vlastně teprve získávala zkušenosti, je jejich výsledek opravdu pěkný.

Upřímně dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. H. H.

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři