GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

1. A uzavřela školní rok výletem do Vydří

Ačkoli studenti 1. A jsou nejmladší, zvládli na závěr školního roku poměrně náročnou pěší túru. V pondělí 26. 6. se vypravili spolu s paní učitelkou třídní Chrstošovou a panem učitelem Vondráškem pěšky do Vydří vzdáleného 11,4 km. Cílem byla budova staré školy ve Vydří, kde mladí studenti i přespávali.

Odpoledne měli ještě dost energie na to, aby zašli na fotbalové hřiště, koupali se v rybníce, nasbírali borůvky a děvčata ještě navečer sama upekla borůvkový koláč. Byl moc dobrý.

Večer studenty čekala přednáška o historii budovy školy a mohli si prohlédnout staré vystavené předměty: např. zemědělské nástroje, staré učebnice, sešity, školní sbírky, rozsáhlou knihovnu, sbírku modelů autíček a jiné. Potom následoval workshop, kde si mohli vyrobit vlastní tričko pomocí savové techniky.

Ani pozdě večer, kdy již byl čas na spaní, se necítili unaveni. Někteří poprvé v životě spali „pod širákem“, skupinka osmi žáků spala v místnosti bývalé školní třídy.

Dopoledne po snídani všechny čekala pěší túra zpět do J. Hradce, kterou všichni úspěšně zvládli. Výlet se velmi povedl bez nejmenšího zranění a ke spokojenosti studentů i obou pedagogů.

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři